materiální pomoc

Důležité upozornění pro pomáhající

Vyvarujte se jakéhokoli fyzického kontaktu s lidmi, kterým pomáháte. Pamatujte, že každý přímý kontakt s potenciálním přenašečem viru pro ně může být fatální.

Máte-li možnost, používejte roušky a dezinfekční přípravky (máte-li k nim přístup), co nejčastěji si umývejte ruce.

Pokud se necítíte dobře, zůstaňte v každém případě doma – vašeho „klienta“ jistě ochotně převezme někdo jiný.

Buďte hodní a buďte zdrávi!

Informace o onemocnění najdete na webech Ministerstva zdravotnictvíO koronaviru.

Dobrý den ve spolek, jsem flexibilní 30ti letý, plný sil a se spoustou volného času. Velmi rád někomu s něčím, téměř čímkoliv, co zvládnu, pomůžu. Vlastním kolo (s nosičem a košíkem), takže jsem mobilní a rychlý po Praze. Automobil nevlastním. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat a určitě se domluvíme.

ovi

608403291

ovihorak@gmail.com

Daruji za odvoz těhotenské oblečení (4 trička, 3 legíny, 2 rifle), velikost 40/42.

Jana

776640161

majerova@atlas.cz

Moc ráda pomohu s nákupem, venčením či dalšími úkony! :) Je mi 25, případně mohu darovat nějaké deky či oblečení soc.slabším. Kontaktujte prosím spíše na mail. :-)

Marie

773379001

maysihorakova@seznam.cz

Dobrý den, rád pomůžu s venčením psa, vyzvednutím léků či nákupem toho nejdůležitějšího pro život, a to zejména pro rizikovou skupinu (senioři, osoby s omezenou schopností pohybu atd.)

Michal Fedorov, 18 let, student
Potrebujeme deky a spacáky pre ľudí, ktorí sa ocitli na ulici, pretože niektoré nocľahárne v Brne sú zavreté kvôli corona vírusu. Prípadne potrebujeme aj trvanlivé potraviny.

Môžete to priniest ku kostolu sv. Michala v Brne v pondelok 18.00 -18:30. Prípadne nás kontaktujte.

O rozdávanie chudobným sa postará komunita Sant'Egidio (https://www.santegidio.cz/) a Spoločenstvo Jakubčatá (https://jakubcata.eu/).